Sorunlu Ciltler için öneriler | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunlu Ciltler için öneriler

Melisa Hanım, yazılarınızın sıkı bir takipçisiyim. Öncelikle, bunca yoğunluğunuz arasında zaman yaratıp bizleri aydınlattığınız için sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. Benim sorunum cilt çatlakları. Henüz doğum yapmadım ancak ergenlik döneminde başlayan çatlaklar her geçen sene inanılmaz bir hızla yayıldı, vücudumun hemen her yerini sardı. Bu konuyla ilgili yeni çıkan tüm ürünleri takip etmekteyim ancak hiçbir fayda göremedim. 2 yıldan fazla bir süre Lierac ampullerini kullandım. Şimdi ise piyasaya yeni çıkmış olan Jeanne Piaubert”in Vergeturly Creme”sini kullanıyorum.

Bu ürün hakkında bir bilginiz var mı? Ya da bana biraz olsun işe yarayacak başka bir ürün ya da yöntem önerebilir misiniz lütfen? Köşenizde çatlak ameliyatı diye bir yazı okudum. Çatlakların ameliyatla kesin çözümü var mı? Ve ameliyat ne şekilde gerçekleşiyor? Bu arada karboksiterapiyi de denedim ancak bir sonuç alamadım maalesef. Sizden ricam bana biraz olsun yardımcı olabilmeniz, çünkü bu çatlaklar yüzünden ciddi bir bunalıma sürüklenmekteyim. Şimdiden çok teşekkür eder, mesleğinizde başarılarınızın devamını dilerim.

Merhaba, sizin de söylediğiniz gibi çatlak konusunda daha kesin ve çok etkili herhangi bir tedavi yöntemi yok. Var olan kozmetik ve cihazlar ise, çatlakları tamamen geçirmekten çok çatlakların görüntülerini hafifletmek ve oluşacak olanları etkilemektedir. Bu konuda çok kesin bir yöntem bulunduğunda zaten haberiniz olacaktır. Yaptıklarımızın değerini bildiğiniz için ayrıca teşekkürler.

Merhaba, benim el, ayak ve koltuk altı bölgelerimde aşırı terlemem var. Hiç doktora başvurmadım ve hormon testi yaptırmadım. Ancak başka bir sorunum yok ve halam da aynı benim gibi, yani genetik olduğunu düşünüyorum. Tedavi yöntemlerinden İyontoforez benim için en uygulanabilir olanı; ancak nereye başvuracağımı ve maliyetini bilmiyorum, ayrıca elma sirkesi gibi doğal yolları da tavsiye ediyorlar, sizin bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir? Teşekkürler…

Konu ile ilgili yaptığımız en son uygulama Botox uygulamasıdır, bu konuyu benim daha önce yazdığım konular arasında, veya direkt kendi web sitemizden çok detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz

Hocam benim sivilcelerden şikayetim var. Yani herkes gibi ama benim farkım sivilce değil de sanki böcek ısırığı gibi kocaman çıkan tuhaf şeyler; adları sivilce ama hiç benzemiyorlar. Ben de sivilce sıkmayı çok severim, bir nevi stres toplarım. Ancak sıkmasam da büyük çıkıyorlar. Bu arada çok beyaz bir tenim var. Acaba o yüzden mi bana çok acayip geldiler? Ne dersiniz ?

Konu ile ilgili bir dermatoloğa başvurmanızı tavsiye ediyorum, her şeyden önce sorununuzun sivilce olup olmadığını tespit etmek gerekir. Tabi eğer gerçekten ciddi bir sorununuz varsa?

Merhaba, yaklaşık bir aya yakın bir süredir bende kaşıntı var anlatılamaz şekilde. Kaşınmaktan cildim harap oldu. Nedenini merak ediyorum. Geceleri uykumdan uyandırıyor, sabahı güç ediyorum. Sizce neden olabilir?

Gece artan kaşıntıların nedeni bazen bulaşıcı bir çeşit cilt rahatsızlığı olabilir, onun için eğer böyle bir durum varsa hem tedavi olmanız, hem da başka kimselere bulaştırmamanız için kesin bir doktora başvurmanız gerekir.

Merhabalar, özellikle koltuk altı, alt bacak ve kasıklarda oluşan (basit) kıl dönmelerinin nedeni nedir? Ne yapmalıyım? Teşekkürler…

Nedenleri tam olarak bilinmez, ama lazer epilasyon doğru uygulandığında bu konuda gerçekten başarılı sonuçlar veriyor.

Merhabalar, ayağımın altında bir siğil var kıştan bu yana. Siğil ilacı kullanmama rağmen geçmiyor ve daha da çok artıyor. Ne yapmalıyım? Tekrar çıkmaması için ne yapmalıyım?

Tedavide koterizasyon, kriyoterapi, bazen lazer veya ilaç seçenekleri mevcut. Sizin bu konuda yapabileceğiniz çok fazla bir yöntem yok, cilt doktoruna görünün.

Merhaba, ben 23 yaşındayım ve ellerim ve vücudumun bazı bölgelerinde Vitiligo var. Benim sizden istediğim bu hastalığın kesin çözümü var mı? Veya ilerlemesini önlemek için neler yapmam gerekir? Anlayışınız için teşekkür ederim.

Vitiligonun nedenleri tam olarak bilinmiyor ve tıpta birçok hastalık gibi tam tedavileri de bilinmiyor. Bu konuda birkaç tedavi şekli mevcut. İlaçlar, puva, lazer çok kesin olmazsa da var olan tedavi şekilleri…. Bir dermatoloğa görünmeniz gerekiyor.

Merhaba, ben 15 yaşındaki bir kız çocuğuyum. Bende sivilce, siyah noktalar ve yüzümde sarkmalar var. Ablacım ne yapmamı önerirsin? Teşekkürler…

Sivilce konusu ile ilgili bilgiler www.melisaeczacibasi.com”da yazılı, nedenleri araştırıp tedavi etmek gerekir.

Benim sorunum cildimle, yaklaşık beş ay önce küçük küçük sivilce benzeri şeyler çıktı ve bunlar kırmızı. Ama ne yapsam geçmiyorlar. Sizce ne yapmalıyım?

Bu konuda uzman bir dermatoloğa görünmeniz gerekir.

Suratımdaki benlerden nefret ediyorum. Beni çok çirkin yapıyorlar. Benlerin bir tanesini aldıracağız ama diğerleri, sizce ne yapayım?

Teorik açıdan benler tıbbi yönden herhangi bir sorun teşkil etmedikleri takdirde çok oynanılmaması gereken lezyonlardır, ama estetik açıdan sizi çok rahatsız ediyorsa lazer veya bazen eksiziyon düşünülebilir.

Lazer epilasyonun aşağı yukarı maliyetini ve kaç seansta sonuç alınabildiğini öğrenebilir miyim? Teşekkürler…

Lazer fiyatları bölgenin büyüklüğüne göre değişir, tüylerin yapısı uygun olduğu takdirde ortalama 3-5 seans gerekir, tabi doğru yapılan uygulamalarda…

Ben 15 yaşındayım, ama bacaklarımda kıl dönmeleri oluştu. Bunlar iltihap topluyor, bende psikolojik olarak rahatsızlık yapıyor. Ne yapmalıyım?

Kıl köklerini yok eden lazer yöntemleri bu konuda oldukça başarılı sonuçlar sağlar.

Merhaba, benim yüzümde benler gittikçe çoğalıyor. Bunları yok ettirmek için ne gerekiyorsa yaptırabilirim. Siz ne öneriyorsunuz? Cevabınızı bekliyorum.

Benler yaş ile birlikte özellikle güneş gören yerlerde artış gösterir. Tıbben çok oynanmaması gereken lezyonlardır, lazer veya eksizyon bu konuda düşünülebilecek tedavi yöntemleridir.

Merhaba Doktor Hanım, ben 22 yaşındayım. 16 yaşlarımdayken yüzümde çok kötü ve büyük akneler çıkmıştı. Tedavi gördüm, şimdi o kadar çok değil artık. Benim asıl derdim o zamanlar aknelerimle çok oynadığım için izlerinin kalması. Ne yapabilirim? Aynı zamanda bu izler beni olduğumdan yaşlı gösteriyor diye düşünüyorum. Çok teşekkürler…

Sivilce iz konusunda lazer veya kimyasal peeling yöntemleri düşünülebilir, bunlar tamamen sivilce izlerinin derinliklerine göre değişiyor.

Merhaba, benim 3 sene önce sol göz kenar kısmında bir sivilce gibi fakat 2 kat büyüklüğünde bir şişlik çıktı. Halk arasında it dirseği dendi. Ama bu şişlik gün geçtikçe büyüdü. 4 kat, 6- 8 kat oldu. Artık sol gözümün kapağı şişlikten açılmıyordu tam. Sonra polikliniğe gittim. Doktor Bey de it dirseği (halk arasında) dedi. Patlatmamız lazım dedi. Patlattı. İçinden epey iltihaplı şeyler çıktı. 3-4 hafta sonra düzeldi. Fakat her yıl 3-4 defa çıkıyor. Ama aynı yerde değil alnımda, kafamın üst kısmında, burnumun yüzey kısmının sol ve sağ tarafında, göz kenarında gibi. Ben kendim temizlediğimde bir ay içinde kuruyor. Bunun nedeni nedir acaba?

Bu konuda vücut direncinizi düşürecek tüm etkenleri gözden geçirmek gerekir. Kan, kan şekeri, immun sistem etkileyecek tüm hastalıkların tahlilleri…

Yaklaşık bir haftadır burnumun en ucunda bir acı duyuyorum. Acaba bunun nedeni burnumu temizlerken biraz zorlamam mı, yoksa burnumda kıl dönmesi mi var? Şimdiden saygılarımla…

Bazen bu bölgelerde travma veya kıl kökü iltihapları görülebiliyor. Uzman bir kişinin görmesi gerekecektir.

Merhaba, 28 yaşındayım. Burnumdaki siyah noktalar nedeniyle doktora gittim. Çözüm olarak bundan 6 ay önce tüm yüzüme kimyasal peeling uygulandı. Peeling sonrası deri döküntüsü hariç yüzümde tırnak izleri kaldı. Pürüzsüz olan ve bütün duran cildim şu anda yama yama oldu gibi. Ayrıca sıkı olan bütün duran gözeneklerim açıldı. Bunun bir tedavisi mümkün müdür? Yüzüm pütürlü duruyor. Güneşte çok daha kötü, ayrıca peeling”ten sonra hızlı kırışma başladı. Peeling”in hızlı yaşlandırdığı, yüze uygulanan peeling”in vücudu da yaşlandırdığı doğru mu? Yeni cilt ne kadar sürede oluşur? Önerilerinizi bekliyorum.

Peeling”in yaşlandırıcı bir etkisi değil tam tersine gençleştirici bir etkisi mevcut. Bu tip konularda kesinlikle çok bilinçli merkezlere başvurmak gerekir, aksi takdirde istenmeyen yan etkiler yaşanabiliyor ve birçok zaman yan etkileri geçirmek ilk durumu geçirmekten daha zor bir durum olabiliyor. Kesin bir bilgi vermem için sizi görmem gerekir, belki lazer düşünülebilir.

Burnumda kılcal damar sorunu var ve beni rahatsız etmeye başladı. Bilgi alabilir miyim? Kaç seansta biter? Ücretler hakkında da bilgi istiyorum mümkünse.

Lazer uygulama yapılabilir, ortalama 1-3 seans. Bölgenin büyüklüğüne göre değişir.

İyi günler, benim sorunum ellerimde. Yaralar oluyor ve ellerim sanki kumaş parçası gibi yarılıyor. İlk önce Diprospan isimli bir iğneden 2 doz oldum ve hemen akabinde elimden avuç içinden biyopsi alındı. Biyopsi sonucu kronik dermatit çıktı. Şu anda sanırım olduğum iğnenin etkisi ile geçmiş gibiydi. Ancak son günlerde ellerim zorunlu olarak suya giriyor ve yeniden derim pullanmaya başladı. Yardımcı olur musunuz?

Kronik dermatit isminden da anlaşıldığı gibi uzun süreli ve birçok zaman tekrarlamaya çok yatkın bir rahatsızlık. Koruyucu eldiven, nemlendirici, hastalığa uygun ilaçlar ve tahriş edici etkenlerden uzak durmak bu konuda yapılabilecek en önemli yöntemler…………

www.melisaeczacibasi.com

www.ekolay.net

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

3 Yorumlar »

  • büşra said:

    ooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkksagolun

  • sule akpinar said:

    merhaba benim dayimda vitiligo hastasiydi ve butun vucudunu sarmisti azmetti ve basardi suan hic bir seyi kalmadi eger mail atarsaniz uyguladigi yontemleri soyleyebilirim.kimimbensen@windowslive.com

  • merve said:

    benim karnımda kıllar var nasıl yok olur lütfen yardım

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>