Göğüs Küçültme Egzersizleri Göğüs Küçültücü Bitkiler Estetik | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİK VE AMELİYATLAR

Kadınların fiziksel özellikleri denilince akla gelen ilk organdır. Ve her kadın göğüslerinin güzel görünmesini ister. Kimisininki bazı nedenlerden dolayı sarkar, yada büyük olur küçük olanlar büyütmek ister böyle uzayıp gider. Bu konudaki detaylı bilgi ve açıklama aşağıdadır.

Göğüsler için botoks tavsiyeleri

Meme estetik küçültme ameliyatı, aşırı büyüme oluşan göğüslerin neden olduğu: sırt ve boyunda kas gerilmeleri, pozisyonel değişiklik, baş ağrısı, omuz ağrısı, sütyen askıları ile omuzda çöküklük, – ulnar sinir parestezisi – kronik göğüs ağrısı, – kişisel hijyen ile ilgili problemler, – sportif aktivitelere katılamama gibi nedenlerle yapılabilir. Bazı hastalarda, göğüs büyüklüğü obezite (şişmanlık) ile ilgili olabileceğinden, zayıflama faydalı olabilir. Zayıflama, meme büyüklüğü üzerinde etkili olmayabilir, ama hastanın planlanan cerrahiye toleransını arttırır ve risk faktörlerini azaltabilir. Meme küçültme ameliyatında aynı zamanda dikleştirme işlemi de yapılır. Yani göğüs uçları olması gereken yere çıkarılır.

Meme kanserinde meme’nin korunması mümkün olabilir

Aşırı büyük olan göğüsler, hastalarda kamburlaşmaya, meme altında mantar enfeksiyonları, ayrıca sütyenin omuz askısının rahatsızlık oluşturmasına kadar çeşitli problemlere neden olabilir. Kırk yaşın üzerindeki hastalarda memelerin habis bir tümör yönünden hem klinik olarak muayenesi hem de mamografik olarak incelenmesi uygun olur. Göğüsler, küçültme ameliyatı sonucunda hacim olarak küçülür ve dikleşir. Yapılan ameliyatta, uygun kısımlarından doku ve deri fazlalıkları çıkartılır, göğüs başı daha yukarıya olması gereken yere alınır. Yukarı alınırken aynı zamanda meme başı ve halkasının beslenmesi ve duysal sinir bağlantılarının korunması için çeşitli yöntemler kullanılır.

http://img2.blogcu.com/images/s/a/g/saglikonerileri/gogus03.jpg

Küçük göğüslere bitkisel çözüm

günümüzde en geçerli yöntemlerden biri olan “inferior pedikül”Bu metodda, halka kısmı, uç kısmı ve süt kanallarının bir kısmı korunabilmektedir. Ameliyat sonrasında göğüs altında ters T şeklinde bir iz kalır. Bu izin çok az kalması için gereken tüm tedbirler alınır. Ancak her insanda yara iyileşmesi ve doku faktörleri, ten rengi farklı olduğundan göğüs üzerinde oluşacak izin miktarını önceden kestirmek mümkün değildir.
Ameliyattan sonra ileride emzirme mümkün olmayabilir. Ancak bu hayati bir konu değildir. Günümüzde ameliyat olmadığı halde birçok annede süt gelmeyebilmekte, bu durumda bebeğin beslenmesi için başka çözümler bulunmaktadır. Ayrıca çok geniş sayılı hastaların incelenmesine ve takibine dayanan amerikan yayınlarında, küçültme ameliyatlarından 2-3 sene kadar sonra büyük oranda süt kanallarının tekrar ağızlaştığı ve süt vermenin mümkün olduğu bildirilmektedir.

Göğüs için faydalı bitkiler
Amelyat
Ameliyat sonrası göğüs başı etrafındaki iz renk değişimi sınırında olduğu için görünmez. Önden tek görünen iz ortadan aşağı doğru inen düz çizgidir. Bu izlerin çok az kalması için özel yöntemler ve çok ince dikiş iplikleri kullanılarak izin mümkün olduğu kadar azaltılması amaçlanır.

Göğüs ağrısının ilacı
Plastik cerrah, çıkarılacak meme dokusu, sarkıklık derecesi ve diğer faktörlere dayanarak, hastaya yapılacak girişime karar verir. Ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar arasında, infeksiyon, kanama ve hematom sayılabilir. Dolaşım problemlerine bağlı çok nadiren oluşabilen spesifik komplikasyonlar ise yağ dokusu veya meme ucu dokusunun nekrozu yani çürümesidir. Bu olasılık çok çok nadirdir. Ameliyattan sonra oluşabilecek ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla giderilir. Ameliyat sonrası 2-3 defa pansuman yapılır. Dikişler 12-15 günde alınır. Ameliyat izleri ilk birkaç ay pembe renkte olduğundan farkedilecektir. Altı ay ile bir yıl arasında izler ten rengine yaklaşarak daha belirsiz hale gelir. Küçültme ameliyatı planlamasında önce göğüs ucunun normalde bulunması gereken yer işaretlenir. Bu yer, hastanın boyuna göre köprücük kemiği orta noktası ile göğüs ucunu birleştiren çizgi üzerinde yukardan 19-21 cm. uzaklıkta olmalıdır. Daha sonra “wise” paterni adı verilen meme kalıbı kullanılarak aslında bir koni açılımı olan memeyi oluşturacak kısım işaretlenir. Bu kalıp anahtar deliğine benzer. İşaretlenen bu bölgenin altında ve dışında kalan deri ve göğüs dokusu çıkarılacaktırKüçültme Ameliyatının ertesi günü pansuman yapılarak sargılar değiştirilir.

Göğüs kanseri tümörünün gen haritası çıkarıldı

Biraz daha küçük bir sargı yapılır. Göğüslerin tamamını saran yumuşak özel sütyen takılır. Bu sütyen enaz iki hafta kullanılır. Yara iyileşirken hem ödemi azaltır, hem de meme için bir kalıp görevi yapar. İki-üç pansumandan sonra 10-15 gün içinde dikişler alınır. Ameliyat sonrası ertesi gün hasta ayağa kalkar. 2-3 gün sonra günlük işlerini yapabilir. Ameliyattan sonra 1-2 gün sürebilecek ağrı için ağrı kesiciler kullanılır. Göğüs küçültme ameliyatı sonucunda meme hem küçülmüş hem de dikleşmiş olur.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorumlar »

 • hatun said:

  meraba ben gögüslerimi küçütmek istiyorum bukonuda bilgi alabilirmiyim

 • zordurumda said:

  gögüslerim çok sarkık ve büyük ne yapmalıyım

 • swny said:

  yaşıma göre büyük göğüslere sahibim ne yapmam gerek yaşım 14

 • 0352 said:

  mrb bildiğiniz bi formül varsa lütfen yazın 20 yaşındayım hafif kiloluyum ama göğüslerim çok iri sinir oluyorum göğüslerimden dolayı elbise falan olmuyor bazen. kesin ağlarım alış veriş sonrası

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>