Ayurveda | kadınları ilgilendiren herşey!

Ayurveda

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanlar, çoğu ilacın temelinde bulunan bitkilerin çaylarının da birer şifa kaynağı olduğunu belirtiyor. Bitkilerle tedavinin her zaman için ilaç tedavisinden daha uzun süreceğini belirten uzmanlara göre, bitkileri hastalıklara yakalanmadan önce önlem olarak kullanılmaya başlamalı.
Basit hastalıklar bitki çayları, kompresler ve bitkilerden yapılmış yağlarla tedavi edilmeli. Ciddi hastalıklarda da doktorun verdiği tedaviye paralel olarak bitkilerden yararlanılabilir” dedi.
Doğada şifalı birçok bitkiden şifalı çaylar elde edilebileceğini kaydeden uzmanlar, bitki çayı hazırlarken de şu tavsiyelerde bulundu:
“Bitki çayı hazırlarken özellikle taze kaynamış klorsuz su kullanılmalı. Birçok hastalıkta klorun zararlı olduğu saptanmıştır. Suyunuzu kaynattıktan sonra bir iki …

Kilo verdirmeye yardımcı doğal destekler

Dr. Ender Saraç’ın sağlıklı zayıflama konusunda önerdiği olduğu bitkisel destekler…
Bromelain: Ananas meyvesinde bulunan protein sindiren enzimlerin bir karışımıdır. bromelain sindirim problemlerinin giderilmesi için yardımcı olarak fiziksel zedelenmeler sonucunda oluşan iltihapların giderilmesi konusunda destekleyici olarak tercih edilebilir. herhangi bir ameliyattan 2 hafta önce bu preparatın kesilmesi öneriliyor.
Gymnema Slyvestre: Tropikal bölgelerde yetişen sarmaşık türüdür. hindistan geleneksel tıbbında 2500 senedir kullanılmaktadır. İçermiş olduğu gymnemik asit vasıtasıyla ile vücuda glikozu taklit ederek tatlı alma ihtiyacının azalması ve iştahın engellenmesine yardımcı olabilmektedir.
CLA (conjugated linoleic acid): Cla vücut tarafından üretilmeyen, dışarıdan alınması gereken esansiyel yağ asitlerinden …

Sponsorlu Bağlantılar