Bamya | kadınları ilgilendiren herşey!

bamya

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar
Bamya Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

bamyanın derin dondurucuda saklanması nasıl olur – bamya derin dondurcuya nasıl konur
Derin Dondurucuda Bamyanın Saklanması
1. Derin bir kabın içerisini su ile doldurun ve bir limonun suyunu ekleyin. Bamyaların tepelerini ayıklayın. Ayıkladıklarınızı hemen suyun içerisine atın. Bütün bamyalar bitince, yaklaşık yarım saat daha bamyaları suda bekletin. Sonra üç-dört kez iyice yıkayın.
2. Yıkanan bamyaları br havlunun üzerine koyun ve kurumasını bekleyin. Kuruyan bamyaları buzdolabı poşetlerine bölüştürün. Bir bardağı ölçü kabı yapabilirsiniz. Mesela her torbaya iki bardak koyabilirsiniz.
Derin dondurucuda daha az yer kaplaması açısından, buzdolabı poşetlerini plastik kabın içerisine koyup kabı aldığı kadar …

Etli Bamya Tarifi

Hazırlanışı
Bamyalar bol suda yıkanır. Tepeleri koni gibi bıçakla kesilerek çıkarılır. Üzerine limon suyu sıkılarak bırakılır. Etler yıkanır. Tencerede iki su bardağı su konularak pişirilir. Suyunu çeken etlere rendelenmiş soğanlar ve yağ ilave edilerek kavrulur. Salça konur. 2.5 su bardağı su konur, kaynayınca bamyalar atılır. Kısık ateşte pişmeye bırakılır. İnmesine yakın tuz ilave edilir.
Malzemeler;
* Yarım kilo bamya
* 250 gram kuşbaşı et
* 2 adet domates
* 3 adet soğan
* 3 yemek kaşığı margarin

Soymadan olmaz!!

Hangi sebze nasıl tüketilir, kabukları soyulmalı mı bilmek gerekli…
Domates
Domatesin kabuğunu soyup sirkeli suyla yıkamalı.
Patates;
Taze patates kazınarak soyulur ve kararmaması için sirkeli veya limonlu suya atılır. Eski patates ise kabukları ince soyulur. Pişeceği zaman doğranır.
Üzümü yıkamadan yememeli.
Marul, Maydanoz, Tere
Marul, maydanoz, tere gibi çiğ olarak yenecek sebzeler, yıkandıp temizlendikten sonra 5-10 dakika sirkeli suda bekletilir, sonra iyice yıkanır.

Ispanak, Semizotu
Kökleri bıçakla kesilir. Sararmış çürümüş yapraklar ayrılır. Kalan kısımlar suyun içinde dört beş defa yıkanıp doğranır.
Lahana, Marul
Yaprakları ayrılarak kıvrımlarında böcek olmamaısına dikkat edilmelidir, birkaç defa yıkanmalı.
Pırasa
Üstten bir kat yaprak çıkartılır, bol su ile yıkanır …

Sponsorlu Bağlantılar