Evde Manikür Yapımı | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Evde Manikür Yapımı

manikur

Tırnaklarınızın uzun olmasını da, kısa olmasını da tercih etseniz; küçük bilgiler ile evde yapacağınız bakımla her halinde de güzel gözükebilir

Kadınların güzelliklerini tamamlayan bir başka nokta da bakımlı eller. Ellerinizin her zaman “yeni manikür yapılmış gibi” görünmesi de size kalmış! İşte püf noktalar…

1. Ellerinizi yıkayın ve kurulayın.

2. Çift taraflı bir zımpara törpü kullanarak, yumuşak darbeler ile tırnaklarınızı törpüleyin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden, tırnak köşelerinizi törpülemekten sakının.

3. Tırnaklarınızı şekillendirmeye başlayın. Kullanılan en popüler şekil ovaldir, ama siz elinize ve parmak şeklinize en uygun olanını şeçin.

4. Ne kadar iyi yaptığınızı görmek için kontrol edin. Tırnaklarınızı eski bir külotlu çorap üzerinde gezdirin. Tırnaklarınızın çoraba takılmaması gerekir.

5. Tırnaklarınızın çevresindeki deriye yumuşatıcı uygulayın ve birkaç dakika bekleyin.

6. Ellerinizi bir kap sıcak suya geçirin ve birkaç dakika daha bekleyerek iyice ıslanmalarını sağlayın.

7. Tırnak çevrenizdeki ölü derileri hafifçe geriye itin. Bu size acı vermemeli. Eğer şeytan tırnaklarınız çıkmışsa, onları dikketlice kesin.

8. El losyonu uygulayın ve bir elinizin başparmağı ile diğer elinizin avuç içine masaj yapmaya başlayın. Bu kan dolaşımınızı artıracaktır. Eşit zaman vererek masajı diğer elinize de uygulayın.

9. Tırnaklarınız, boyanmadan önce temizlenmiş olmalılar. Asetonlu pamuk ile tüm tırnak yüzeyini ovun. Kaygan bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiçbir şey kalmadığında, tırnaklarınız oje için hazır demektir.

10. Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Fırçanız sadece bu işlemi sonuçlandıracakkadar oje taşımalıdır. Tırnak kenarlarınıza da gerekli darbeleri yaptığınızda işi bitirmiş olacaksınız. Tırnak, üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce hazır olması için birkaç dakika bekleyin.

11. Oje hazır olana kadar bekleyin (dokununca kuru olmalı) ve sonra en üst katı sürün. Manikürünüze hayat vereceği gibi tırnaklarınızı da koruyacağından, bu adımı atlamayın.

12. Tüm ekipmanlarınızı alkol ile temizleyin ve kurudukları zaman, bir sonraki manikür için uygun bir yerde saklayın.

Öneriler
– Ojeler buzdolabında saklanabilir.
– Eğer ojeniz çok yoğunsa, tiner ile inceltmeyi deneyin.
– Oje kabınızı yapışkanlıktan korumak için üzerine küçük bir miktar vazelin sürebilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , ,

3 Yorumlar »

 • gizem said:

  rica etsem törpü nasıl yapılıyo onuda video yada resimlerle anlatırmısınz lütfen çok acele..
  BU ARADA ÇOOOK GÜZEL SİTENİZ VAR

 • cemre said:

  http://www.ornektv.com gir orda bulursun ama manikürle ilgili yeni şeylerde koyun ama buda spr

 • melis said:

  ben şuanda denedim inş olurr yhaaa bebnim tırnaklarım resimdeki gibi durmuyo çko küçük hep takma tırnak takmak zorunda kalıyomm o yüzdende rahat edemiyomm yha napcam bana bi çözüm bulun arkadaşlarr

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>