Anlatımlı Örgü Bebek Elbisesi Takımı Örneği | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Anlatımlı Örgü Bebek Elbisesi Takımı Örneği

BEDEN: 2 yaş için.
MALZEME: 300 gr. yeşil, 70 gr. sarı ve mavi yün. 3 ve3,5 numara şiş, 3,5 numara yuvarlak sis. 2 tane düğme. KULLANILAN ÖRGÜLER: 1) 1/1 lastik 2) Düz örgü.
ÖRNEK: 3,5 numara.şiş ve düz örgü ile 22 ilmek ve 29 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir. YAPILIŞI: KAZAK:
ARKA: 3 numara şiş ve sarı yün ile 70 ilmek başlayın. 6 sıra 1/1 lastik örün. Daha sonra yeşil ile düz örgüye geçin. 48 sıra sonra koltuk için yanlardan 5′er ilmek eksiltin. Daha sonra da 2 sırada bir 2 defa 1 ‘er ilmek eksiltin. Bu eksiltme bitince şemayı uygulayın. Desen bitince yeşil ile 24 sıra düz örgü örün ve örgüyü ikiye ayırın, iki kısmı ayrı ayrı 14 sıra daha örüp, kapayın.
ÖN: Arkadaki açıklık olmadan aynı arkası gibi örün. 26,5 cm. sonra ortadaki 10 ilmeği kapayın, iki kısmı ayrı ayrı örün. İç kısımdan da 2 sırada bir 2 defa 2′şer ilmek, 3 defa 1′er ilmek eksiltin. 29,5 cm’de kalan 16′şar ilmeği omuz için kapayın. KOL: 3 numara şiş ve san yün ile 28 il-
mek başlayın. 6 sıra 1/1 lastik örün. Daha sonra 3,5 numara şiş ve yeşil yün ile düz örgüye geçin. Eşit aralıklarla da 16 ilmek artırın. 48 sıra sonra yanlardan 20 sırada bir 2 defa 1 ‘er ilmek artırın. 48 sıra sonra desenli örgüye başlayın. Bitince 2 sıra düz örgü örün. İlmekleri kapayın. HAZIRLANIŞI; Omuzları-dikin. 3 numara şiş ve sarı yün ile yakadan 50 ilmek alın. 7 sıra lastik örün. Arka orta açığına 2 sıra sık iğne yapın ve 2 ilik açın. Yanları dikin. Kolları kapatıp takın. Düğmeleri dikin.

anlatimli-orgu-bebek-elbisesi-takimi

PANTOLON:
Bacaktan başlayarak öreceksiniz. 3 numara şiş ve sarı yün ile 36 ilmek başlayın. 6 sıra 1/1 lastik örün. Daha sonra 3,5 numara şişe geçin ve yeşil ile düz örgü örün. Eşit aralıklarla da 22 ilmek artırın. 52. ve 56. sırada yanlardan 1 ‘er ilmek artırın. 58 sıra sonra ilmekleri bekletin. İkinci bacağı da aynı şekilde örün. Yuvarlak şişe iki bacaktaki ilmekleri takın. Aralarına gerek ön için gerekse arka için 12′şer ilmek ekleyin. Ve düz örgü örün. Bu arada her sırada yeni attığınız ilmeğin birincisi ile bacak ilmeklerinin sonuncusunu birlikte alın. Böylece her sırada 4 ilmek eksiltmiş olacaksınız. Son eklediğiniz ilmekler bitinceye kadar bu eksiltmelere devam edin. 16,5 cm’e kadar düz örgü ile devam edin. 8 sıra lastik örüp kapayın.
HAZIRLANIŞI: Bacakların iç kısımlarını ve ağı dikin. Lastiği ikiye kıvınp dikin. Beline lastik geçirin.
BERE: 3,5 numara şiş ve sarı yün ile 70 ilmek başlayın. 16 Sıra’1/1 lastik örün. Daha sonra yeşil ile 2 sıra düz örgü örün ve şemayı izleyin. Desenlerin arasına 1 ilmek yeşil koyun ki desen birbirinden ayrılsın.
Desen bitince 6 sıra düz örgü örün. Sonra 2 ilmeği yüz örüp, 2 ilmeği birlikte alarak sıra sonuna kadar gidin ki eksiltme olsun. 10 sıra düz ördükten sonra ilmekleri ikişer ikişer alın. 11,5 cm’de kalan ilmeklerin arasından iplik geçirip büzün, yanları dikin.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>