Saç Rengini Açan Kozmetik Ürünler | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Saç Rengini Açan Kozmetik Ürünler

En eski kozmetik ürünlerdir. Bu amaçla kullanılan madde hidrojen peroksittir. Toksik etkilerinden korunmanın mümkün olması nedeni ile tercih edilir. Saçtaki melanine etki ederek onu renksiz hale getirir. Hidrojen peroksitte serbest hale geçen oksijen renk açıcı etki yapar.
Hidrojen peroksit hem kalıcı boyalarla hem de saç rengini açıcılarla beraber kullanılmaktadır. Eğer tek başına kullanılırsa saç rengini açar ve saçın daha gözenekli olmasına neden olur. Suyla çözelti haline getirildikten sonra kullanılır.

Saç boyalarına katılan hidrojen peroksit değişik şekillerde bulunmaktadır.

1. Tablet Şeklinde : Kurutulmuş perhidrol içerir. Her tablet 1 mlt perhidrol içerir.

2. Krem Şeklinde : Hazır olarak direk boyaya karıştırılarak kullanılırlar. Piyasada firmaların değişik ölçülerde hazırlayarak sundukları ürünlerdir. ( %3!lük %6”lık %9”luk %12”lik gibi)

3. Sıvı şekilde (oksijenli sular): Özellikle dekolarasyon işleminde kullanılan hazır ürünlerdir. Direk kullanılırlar. ( %3”lük %6”lık %9”luk )

4. Perhidrol: Hidrojen peroksidin %30”luk çözeltisidir. Saç boyama işlemlerinde belirli ölçülerde saf su ile karıştırılarak kullanılır. Açıkta kalması ile bozulabilir. Karanlık yerlerde koyu renk şişelerde muhafaza edilmelidir.

Kaynak : kuaforuz.com.tr

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>