Adet sancısı ve Adet kanaması için bitkisel çözümler | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Adet sancısı ve Adet kanaması için bitkisel çözümler

Adet sancısı

Tuzsuz tereyağının içine 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı çemen katarak macun haline getirin. Adetten önce 1 kaşık yutun. Sancılarınız hafifleyecektir.

Adet kanaması çokluğu

1- Kişniş ve nane kaynatılarak içilir.

2- Mersin ağacı tohumu 100 gr. Kişniş 50 gr. Sığır dili otu 20 gr. Sumak 50 gr. Bu malzeme 1 lt suda kaynatılır. Şeker ile tatlandırılabilir ve soğuk olarak içilir.

3- Kereviz ile maydanoz birliktekaynatılır. Elde edilen su buzdolabında 24 saat bekletildikten sonra. aç karnına 3 gün boyunca bir bardak içilir.

Adet kanamasını söktüren şifalı bitkiler

1- 2 baş kereviz. 4 çorba kaşığı hindiba. 1 çorba kaşığı çemen ve 3 çorba kaşığı anason kaynatıldıktan sonra buzdolabında 4-5 saat bekletilir. 1 hafta günde 1 bardak içilir.

2- 30’ar gram kereviz tohumu. hindiba tohumu. ısırgan tohumu ve çemen; 60 gr kuru üzüm. 1 kuru incir. 9 gr anason ve 9 gr Udihindi 1/2 bardak su ile kaynatılır. (Malzemelerden sert olanlarını havanda toz haline getirerek katınız) Boza kıvamına geldiğinde şeker katılarak 1 çay bardağı içilir.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>