Aşırı su içmenin zararlı olduğunu biliyormusunuz? | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı su içmenin zararlı olduğunu biliyormusunuz?

Su içmenin faydalarını anlatmakla bitmez. Fakat herşeyin fazlasının zararlı olduğunuda bilmek lazım özelliklede fazla su içmek. Uzmanlara göre fazla su içme ölüme bile neden olabilir.

Hayatımızın Önemli bir kaynağı olan suyu doğru bir şekilde tüketelim içelim.

Diyetisyen Kamuran Olgun’a göre fazla su içmek zararlı. Nedeni ise aşırı su kandaki sodyum oranının düşmesine neden oluyor. Aynı zamanda böbreklerin arıtma kabiliyetini aşılayarak ve hücrelerin aşırı su ile dolup beynimizde ödeme neden olarak ölüme sebebiyet vermekte..

su içmenin faydalarındanda bahsesen Kamuran Olgun,  sağlıklı bir vucut için kilo vermek için, fazla gıda tüketimini önlemek için su içmemiz gerektiğini önerdi.

Aşırı su içme

hayat için en iki temel maddenin su ve oksijen olduğunu anlattı

Suyun, zararlı maddelerin taşınması ve atılması, vücut ısısının denetimi, gıdaların sindirilmesi ve hücre içine taşınması gibi birçok faydaları olduğunu ifade eden Olgun, “Su, aynı zamanda tokluk hissi vererek iştahı da azaltır. Dolayısıyla kilo vermeye yardımcı olur. Günde 8-10 bardak su içmek kilo vermek için kafidir. Su yerine kolalı içecekler, çay ve kahve içmek suya olan ihtiyacı karşılamadığı gibi içerdikleri kafein yüzünden vücuttaki suyu atmaya sebep olarak suya olan ihtiyacı da artırabilirler. Bu yüzden sıvı gıdamızı su olarak almak gerekir. Ayrıca sindirim sisteminin daha iyi çalışması için sabah aç karnına 1 bardak ılık su içmek iyi olur” dedi.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>