Karaciğer Hastalıkları nasıl tedavi edilir | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer Hastalıkları nasıl tedavi edilir

Karaciğer Hastalıkları
Karaciğer diyaframın hemen altında sağ tarafta yaklaşık olarak 2 kilogram ağırlığında koyu kırmızı renkte yumuşak bir organdır. Yaşamak için gerekli olan bir çok kimyasal olay burada meydana gelir.
Karaciğerin görevi :
– Günde yaklaşık olarak 4 su bardağı (1 litre) safra salgılar.
– Yağ protein ve şeker metabolizmasını düzenler.
– Vücudun ısısını ayarlar.
– Vücudun ihtiyacı olan su ve vitaminleri yapar.
– Yağ protein şeker ve kan yapımı için gerekli olan maddeleri depolar. Kan miktarını ayarlar.
– Hormonların görevleri üzerinde etkili olur.
Karaciğer yukarıda belirtilen görevlerinden herhangi birini yapamaz hale gelecek olursa çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Bunların en önemlileri karaciğer yetersizliği karaciğer iltihaplanması karaciğer sirozu safra kesesi iltihabı ve safra kesesi taşıdır.
Karaciğer Hastalıklarının Ortak Belirtileri :
Hasta sağ böğründe ağrı hisseder. Bağırsaklarında fazla miktarda gaz vardır. Karnı şişer anüsten çıkan gaz pis kokar. Cilt rengi ve bazen de göz akı sararır. Yüzünde ve ellerinde çil gibi lekeler görülür. Hazımsızlıktan şikayet eder. Sabahları dilinde pas ve ağzında acılık hisseder. Nefesi de kokar. Sabah saatlerinde ensede ağrı hisseder. Çarpıntı iştahsızlık vardır. İdrarın rengi sabahları sarı ve koyu daha sonraki saatlerde ise duru ve açıktır. Sık sık idrara gider. Baldır kasları ağrır. El ve ayaklarında şişlik görülür. Geceleri uyumak istemez. Görme ve işitme duyguları da zayıflar. Tedavi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Zeytinyağı limonsuyu.
Hazırlanışı : 1 çorba kaşığı saf zeytinyağına 1 çorba kaşığı yeni sıkılmış limon suyu karıştırılır. Sabahları aç karnına içilir.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>