Sarılık nasıl tedavi edilir | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Sarılık nasıl tedavi edilir

Sarılık
Safranın kana karışıp bütün dokuları hatta göz aklarını bile sarıya boyaması ile ortaya çıkan bir hastalık belirtisidir. Tıp dilinde ikter denilen sarılığın üç çeşidi vardır.
– Hemolitik sarılık :
Kandaki alyuvarların tahrip olması sonucu safra kana karışır. Hastanın idrar rengi normal büyük tuvaleti ise koyudur.
– Hepatik sarılık :
Bir virüsün neden olduğu karaciğer iltihabıdır. Karaciğer hücreleri şişer ve safra yolları tıkanır. Belirtileri yavaş yavaş görülür. Hastada ateş iştahsızlık ishal ve kusma vardır. En çok görülen sarılık çeşidi budur.
– Obstrüktif sarılık :
Nedeni safra kanallarının tıkanmış olmasıdır.
Ortak belirtileri ise şunlardır. Hastalığın neden olduğu sarı renk önce göz aklarında görülür. Sonra yüz boyun gövde kol ve bacaklara kadar yayılır. İdrarın rengi sarı ile koyu kahverengi arasında değişir. Ciltte de kaşıntı vardır. Büyük abdest kil renginde ve fena kokuludur. Tedavinin ilk şartı yatak istirahatidir. Sıkı bir perhiz uygulanır. Aşağıdaki reçeteler de uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Pazı su.
Hazırlanışı : Dört bardak suya 1 avuç doğranmış pazı konur. Haşlandıktan sonra süzülür. Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>