yanık izleri nasıl geçer, yanık izleri için krem tedavisi | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Yanık İzleri Tamamen Silinemiyor!

Eyvah Elim Yandı…

Gün içerisinde hepimiz farklı kazalar yaşayabiliriz. Bu kazalar evde, iş yerinde ve sokakta yürürken herhangi bir zaman diliminde gerçekleşebilir. Yaşadığımız kazalar da en tehlikeli olanı ise yanık yaralanmalarıdır. Bu tür yaralanmalarda hayatımızı derinden etkileyen sonuçlara maruz kalabiliriz. Birçoğumuzun yaşadığı yanıklar konusunda Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu önemli bilgiler verdi.

Yanık Nedir?

“Vücuttaki herhangi bir bölgenin ısıya maruz kalarak zarar görmesi durumuna yanık yaralanması nedir. Yanıklar kimyasal yanıklar ve fiziksel yanıklar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Fiziksel yanıklar haşlama, elektrik yanıkları, sürtünmeyle oluşan yanıklar gibi çeşitlilik gösterirler. Vücutta oluşan yanıklarda üç şekilde derecelendirilir.

http://4.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/THvt3-4rZCI/AAAAAAAAEPw/_3VfP1tumvg/s1600/bayanbakim.com+Yan%C4%B1k+%C4%B0zleri+Tamamen+Silinmiyor.jpg

1. Derece yanıklar dediğimiz deride fazla hasar oluşmayan ve iyileşme süreci daha kolay olan yanıklardır. Örnek olarak güneş yanıkları verilebilir.

2. Derce yanıklar ise ısının derinin alt tabakasına ulaşarak, ciltte sıvı kabarcıkları oluşturan yanıklardır.

3. Derece yanıklar ise ısının tamamen derinin alt tabakasına ulaşarak sinirlere ve kas bölümlerine zarar vermesi sonucu oluşan yanıklardır.”

Hangi tür yanıklar evde tedavi edilebilir.

“Aslında bütün yanıkların bir uzman tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Fakat ev içerisinde bazen ufak çaplı yanık yaralanmaları yaşanabilir. Bunlar ise ütü yaparken elinizin ütüye değmesi veya çaydanlık ya da tencere tutarken yaşanan ufak yanık kazaları olabilir. Bu tür yanıklarda kişi yanan bölgeyi mutlaka soğuk suya tutmalıdır. Acıyı hafifletecek yanık merhemlerini kullanabilir.”

Hangi Tür yanıklarda hastaneye gidilmesi gerekmektedir?

“ %15 derecenin üstündeki bütün yanıklar uzman tedavisi gerektirir. Doğru bir uzman tercihi yapılmalıdır. Çünkü bu tür yanıklar da gerektirdiği gibi tedavi uygulanmazsa kişinin hayatını derinden etkileyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Tedavisi zorunlu yanıklar ise çocuk yanıkları, elektrik yanıkları ve özel bölge yanıkları boyun, yüz, göz kenarları, el ve parmaklarda oluşan yanıklardır. Bu tür yanıklarda önemli olan bölgenin fonksiyonel özelliğini kaybetmeden tedavinin uygulanmasıdır.”

Yanıklarda ilk yapılması gereken nedir?

“Yanığa sebep olan etkenden kişi uzaklaştırılmalıdır. Kimyasal yanıklarda mutlaka bölge temiz suyla uzun süre yıkanmalıdır. (çamaşır suyundan ellerin zarar görmesi gibi) Eğer kişinin vücut bölgesinde bir yanma olduysa üzerindeki kıyafetleri hemen çıkartılmalıdır. Yanık olan bölge mutlaka 10–15 dakika suya tutulmalı ve soğutulmalıdır. Kişi yanığın olduğu bölgeyi kapatmalıdır. Alev alarak bir yanma yaşanıyorsa kişi koşturmaya başlar mutlaka durdurulmalıdır. Eğer bu şekilde devam ederse yanık daha çok bölgeye ilerler. Acil olarak hastaneye götürülmelidir.”

Yanıklarda yapılmaması gerekenler nelerdir?

“Kesinlikle herhangi bir yanığa maruz kalındığında diş macunu, biber salçası, balmumu, süt ve yoğurt sürülmesi gibi işlemler uygulanmamalıdır. Bu tür hatalar kişinin yaşamı için olumsuz sonuçlar doğurabilir.”

Yanık tedavisi nasıl yapılır?

“Hastanın yaşadığı yanma durumuna göre tedavi uygulanır.

1. Derece dediğimiz hafif ölçekli yanıklarda ağrıyı kesen merhemler kullanılır ve hasta ayakta tedavi edilebilir. 2. ve 3. Derece yanıklar da ise açık veya kapalı pansuman yapılır. Özel bölge yanıklarında deri grefti dediğimiz vücudun başka bir bölümünden deri parçası alınarak bir nevi yama dediğimiz işlem uygulanır. Fakat yanık tedavileri estetik cerrahisinde en zor tedavi yöntemlerindendir. Aynı zamanda bir diğer yöntem olan silikon şilt tedavisi de yara ve yanık izlerinin silikleştirilmesin de uygulanır. Yanık bölge sıkıca sarılıp uzun süre kullanılması gerekir. Mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Yanık tedavilerinde önemli olan başka bir konu ise hastanın erken tedaviye başlamasıdır. Bu şekilde yanık tedavisindeki süreç değişecektir.”

Yanık izleri tamamen ortadan kalkabilir mi?

“Özel bölge yanıkları dediğimiz el, yüz, boyun, kol, genital bölge yanmalarında bir cerrah için söz konusu iz kalması durumu değildir. Önemli olan bu bölgelerdeki işlevsel durumun devamlılığını sağlamaktır. 3. derece yanıklar olarak adlandırılan derin yanıklarda deri komple değiştirilse bile izleri tamamen yok etmek mümkün değildir. Ancak azaltılır ve yapılabilecek en iyi tedavi hasta için uygulanır.”

Prof. Dr Erol Kışlaoğlu

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

49 Yorumlar »

 • dilek said:

  benim kızımın iki ayağıda çayla yandı bundan 4ay kadar filan önce doktor silvamed ve anestol pomad verdi kullandık şuan hala ayağında izler var izlerin geçmesi için önerebilceniz krem yada bitkisel birşeyler var mı?yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

 • mesut uğur said:

  Dilek hanım geçmiş olsun. Doktorların çoğu yanık ilkyardımı bilmediğini kızınıza yapılan silvamed ve anestol uygulamasından görebilirsiniz. Çay döküldüğü zaman deri sıcaklığı hapseder ve yanma, pişme başlar. Bu sıcaklığı oradan uzaklaştırmadan üzerine silvamed, silverdin, anestol sürerseniz ısı oraya hapsolur, bu kremler gözle görünmeyen bir film tabakası oluşturur. Tıpkı ağzı kapalı tencerede yemek nasıl daha hızlı pişiyorsa sürdüğünüz kremlerin altıda öyle pişer, su toplar ve yara oluşur. Kızınızda olduğu gibi 4 ayda geçse yara izi kalır. Yanan yeri soğutmak gerekir. Akan su çok az işe yarar. Suyu doldurup içine girip 30 dakika beklemek lazım. herkes yapamaz, özellikle çocuklar üşüdüğü için hemen çıkmak ister. Buz kesinlikle yanan yere konmaz soğuk yanığı olur. öyleyse ne yapacağız. Suyun jel şekline getirilmiş hali olan VESTA hidrojel akut yanık örtüsü örteceğiz. 1-2 dakika içinde acı ve ağrı yok olur, 20-30 dakika sonra örtü kaldırıldığında kızarıklık dahi kalmaz. www. yanikilkyardim .com sitesine bakınız. Çay içilen, yemek pişirilen, ütü yapılan her evde mutlaka VESTA acil yanık örtüsü bulundurulmalıdır.
  SAygılar

 • faruk said:

  3 parmağımın üst yüzeyinde kaynar sudan dolayı kızarıklık ve buruşuk bi görüntü oluştu ilk yandığından beri silvadiazin ve anestol kullandım 5 gün geçti küçük baloncuklar patladı görüntüsü aynı .geçsin diye madecassol kullanıyorum faydası olur mu*

 • Erkan said:

  benim elim ısınmak isterken yanlıslıkla yanan poşetler arasında kaldı ve 2 inci derece yandı antibiyotik ve krem aldım 2 gündür deniyom etkısı yok parmak aralarım iltaap tutmuş we elim şişmiş tavsiye ve yardım lütfen..

 • alev said:

  merhabalar ben internette okumuştum ve görmüştüm.1.derece yani haşlanmış veya kazada yanmış olan bölgeye yumurtanın akını kırıp orada bir plesanat oluşmasını beklemek gerekiyomuş.yani yanan bölgeye hergün günde iki kez yumurta akı kırılıp bekletilir ise hem acı hafifleyecek hemde zaman içerisinde göreceksiniz ki yanan bölge hızla iyileşip taze bir deriye kavuşup yanıktan asla eser kalmayacak bilgilerinize.

 • ayfer said:

  benim iki yıl önce evimde yangın cıktı beldem yukarı tarafım ikinci derece bazı yerlerim ücüncü derece yandı iki aya yakın yanık ünitesinde yatım vucutumda izlerim cok ve bundan cok rahatsız oluyorum özelikle boyum altımda yanıklar iyleşince şişlikler cıktı ne yapacagıma bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Ece said:

  ya sürtünme yanıgı nasıl geçer lütfen yardımcı olun elimde ufak bir iz kaldı kahverengi gibi bir leke nasıl geçer yazar mısınız ?

 • selin said:

  ya benim yüzüme saç maşası deydı nasıl geçer lütfen yardımçı olun

 • isimsiz said:

  merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım. yüzümde bebeklikten beri rahatsız olduğum bir yanık var sobanın kapağında yanmışım. maddi durumumuz yok bu yanığı nasıl geçirebilirim kendi ilaç imkanlarımla??

 • kerem said:

  benim 3 ay önce yüzüm ispırto patlaması nedeniyle 2. dereceden yandı 15 gün tedavi gördüm yüzümün yanan yerleri deri değiştirdi ve yüzümün deri değiştiren yerlerinde kırmızı lekeler kaldı ne yapmalıyım zamanla deri eski rengini alır mı ve bir kremi var mıdır ne kadar sürede eski haline döner lütfen yardımcı olun.

 • yilmaz somer said:

  benim yüzümde hafif yanık var nasıl geçer merhem kullanıyorum gene aynı lütfen yardımcı olun çok rahatsız oluyorum.

 • yilmaz somer said:

  zaten yüz tarafı çok önemli hafif kahverengi

 • Aysegul said:

  Doktor bey ben yanlıslıkla yuzumee cakmak degdırdım cakmaddın ustt tarafı sıcak oldugu ıcınn yuzumde ılk once acı hıssettım.Sonra eczaneye gıttım anestol ve sılverdın kremlerını verdı sızce kac haftada gecer ve ızı kalırmı

 • bünymin said:

  benim kolumda 3 yıldan beri bir yanık var. hiç doktora gitmeeeedim. bundan sonra ne ypabilirim. lütfen yardımcı olun. gerçekten çok sıkıntı çekiyorum..

 • Kübra said:

  Benim koluma 4 gün önce fişi prizden çekilmiş ütü düştü. Kolumdaki deri soyulmaya başladı. Polis olmak istiyorum. Yanık izi geçer mi? Lütfen bana yardımcı olur musun?

 • fatih said:

  contractubex ilac yanik izlerini yok eder

 • rmysa said:

  ben 1 yaşındayken evde yangın çıkmış ve bu yangında tüm vicudum yanmış. şuan 17 yasındayım. izleri geçti fakat yüzümde göz kenerımda izi hala duruyor ve bu beni cok rahatsız ediyor. bu izin gecmesi için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun..

 • özgür said:

  merhaba ben özgür 17 yaşındayım bundan tam 9 ay önce çorba sırtımın al bölgesine ve sağ elim parmaklarımdan dirseğime kadar döküldü 1.inci derecenin biraz üstü yanmıştı 2 hafta hastanede tedavi olduktan sonra eve yerleştim daha sonra doktorum bana silverdin önerdi ellerimin derisi siyah oldu ve derisi kalktı daha daha sonra daha iyi oldum ve 9 aydır lekeler geçmedi ve bide doktorum 1 buçuk yıl güneş görmemesi için uyardı yaz yaklaştı ve ben kolsuz giyemiyorum güneşin önüne çıksam denize gitsem yanan kolumda yan etki oluşurmu lütfen yardımcı olun çok rahatsızım bu konudan

 • fatma said:

  2,5 yaşındaki kızımın ayağına ütü değdi ve yandı iz kalmasından çok korkuyorum.kalmaması için ne yapmalıyım ne olur bir fikir verin

 • tanju said:

  Merhaba Hocam ;
  Benim eşimin sol kolu 4 yaşındayken (23 yıl önce) sıcak su dökülmesi sonucu yanmış ve hastanede tedavi altına alınmış.Ancak ögrendiğim kadarıyla kolunda agır bir yanık oluşmuş hatta kolunu dirsekten bükemez hala gelmiş. Ve cerrahi operasyon ile kolunun üst eklem yerinden delik delinmesi ile bükme işlemi yaptırılmıştır.Hala derin izler mevcuttur.O dönemlerde yapılacak cerrahi operasyonların neticesinde kolunu kaybetme riski oldugu söylenmiş geçen zaman zarfında başkaca bir tedavi yöntemi uygulanmamış. şuan bunun tedavisi yapılabilirmi.Yanık izleri kısmide olsa tedavi edilebilirmi.Çünkü hala o dönemlerin psikolojisini zaman zaman yaşıyor.hatta arasıra kolunda agrı oluyor bu konuda ne gibi tedavi yöntemleri vardır veya varmıdır. Teşekkür ederim.

 • Gizem said:

  Adım Gizem 15 yaşındayım. Güneşte yüzüm yandı. Ne kadar krem sürsem yüzüm korunmadı bu yüzden Nivea’yı şikayet edicem. Soyulmaya başladı. Soydum iz kalır mı ?

 • Harun Aslan said:

  Mrhb 1yasinda 3 gün önce kızım üstüne çorba döktü .ve su anda Bagcilar devlet hastanesinde yatıyor.maddi imkanım var kızımın izlerini nasil yok ederim bana ciddi anlamda yardımcı olabilirmisiniz

 • nurgül evin said:

  bende iki hafta oluyor bir ev kazası geçidim ütü yapıyordum yere eğildim üyü masasına çarpttım ütü belime düştü hala oval bir şekilde yanık yeri var ama kabuk kapladı yanıyorda geçmek bilmedi biri sekiz aylık biride yedi yaşında çocuklarım var zor duruyorum ayakta
  belki sakıncalı ama domuz yağı kremi önerdiler onu kullanıyorum ama fayda etmedi yardım edin banada

 • seda said:

  7 gün önce ayağıma peynir suyu döküldü ve izi kalır mı diye çok merak ediyorum.acaba kalır mı kalmazmı?çünkü o kadar çok ilaç kullandık ve daha sönmedi acba başka neler yapmalıyım?

 • fuat said:

  merhaba benim 3,5 yaşında kızım var. eşim saç düzleştiricisini kızımın yüzüne değdirdi. bizde hemen soğuk su tuttuk daha sonra yumurta akı ve elma sürmemizi söylediler bizde uyguladık. şimdide sürekli yanık kremi sürüyoruz. herhangi bir doktora gitmedik. sanırım 1. derece yanık. yüzünde iz kalırmı acaba?

 • asdf said:

  ben 9 aylıkken koluma kaynar çay suyu dökülmüş şimdi 15 yaşımdayım kolumun iç kısmı yanıkk bazı yerleri 1 . derece yanık bazı yerleri 3 . derece beyaz be kahverengimsi izler varr artıkk geçmesini istiyorum acaba estetik ameliyatıyla geçer mi ve ya bunun bi kremi yada lazer işlemiyle falan geçer mi bu konuda bi bilgisi olan söyleyebilir mi psikolajim bozuldu yaa arkadaş çevreminde koluna noldu demesinden veya garip garip bakılmasından bıktımm kolumu eğerek tutuyorum göremesinler diye lütfen yardım edinn bu konunda bişeyledr söyleyinn ailem takma onları diyorr ama psikolajim bozuluyoo kendimi kötü hissdiyorumm kışları kolum gözükmüyoo ama yazları kısa kolluyla çok rahatsız oluyorumm saçlarımla falan kapatmaya çalışıyorumm artıkk geçmesini istiyorumm yardımm edinn

 • seda said:

  ya 3 gün önce saçıma maşa yaparken maşa boynuma deydi ve boynumda iz kaldı izinin geçmesi için ne yapmalıyım acilen cevap bekliyorum lütfen hızlı olursanıız sevinirim

 • Selin said:

  Benim yüzümde küçüçük iki tane yanık var. birinci dereceden, iki gün önce oldu, hafif acıyor, ne zamana geçer ?

 • PINAR said:

  merhaba pınar ben ben 1 yaşımdayken 1 yuzum sobaya degmiş ve yanık izi kalmıs benlli oluyor suan 25 yasındayım bu yuzumdekı yanık izinden kurtulabılırmıyım. yuzumdeki yanık izi beni çok rahatsız ediyor.herhangi bir cerrahi işlemle gecebılırmı kaybolurmu bana yardımcı olursanız çok tesekkur ederim..

 • murat said:

  benim yanak yandı biraz düneyin hastameye gitmedim iz kalırmı iz falan kalırmı

 • sakine said:

  merhaba benim yüzüm bir yaşındayken sobada yanmış bıçak izi gibi duruyor 30 sene oldu bunun çaresi varmıdır.

 • ipek said:

  ben birkaç gün önce ütü yaparken elimin üstü yandı lütfen ne yapacağımı yazın …

 • cagla said:

  yaklasık 15 gun once yanagımda egzama cıktı. doktora gıttıım ıkı krem verdıı. kremlerr sanırım alerjım oldugu ıcın ya da cok kullandıgım ıcın de olabılır yaktı yuzumu. egzamanın da etkısıyle sadece yanagımda olan sey bı yanık olarak göz altıma kadar sıçradıı. kaç doktora gttım su 15 gun ıcın de hıc bırının verdıgı krem fayda etmedıı. cıldımm cok hassas oldugu ıcın alerjı yaptılar. sonun da babamın da tavsıyesıyle bepanten krem plus aldım ( merhem olanı dha etkılıymıs ) kremı sabırla 3 gun surdum. cıldım emdıkce bn surdumm. vee su an yanıklar tamamen gectı dıyebılırmm. yanlız bı aptallık yapıp bugun dus alırken yuzumu ıslatıverdım o yuzden gene yanmaya basladı hafıften ama sonra gectı. işin özu kısacası kesınlıkle yumurta akı macun falan surmeyınn aslaaa. bnım cıldımmm cok hassas ve zor ıyılesıyor ona ragmen bepanten 3 gune çözdu butun sorunumu valla. yanıktan dolayı lusan butun kızarıklıklr gıttı yuzum eskısınden daha beyaz artık vala :DD yanı yanık ıcın kesınlıkle bepanten plus ya da bepanten merhem dıorum bsaka da bı sey demıorumm :D

 • merve said:

  öğretmenimin eli kaynar suyla 2. dereceden yandı ve iz kaldı nasıl geçeceğini hala bulamadı

 • gokhan said:

  slm eşimle boşanma aşamasındayım.ve eşim 2 yasındaki kızımı alıp ailesiyle yasamaya basladı.187 gündür görmüyordum kızımı..187.ci, gün mahkeme kararıyla kızımı aldım ve kızımın ayagını yakmışlar..ve ne hastaneye götürülmüş nede bana haber verildi…kızımın ayagı yanalı en az 2 ay olmuş. ne yapabilirim.şikayetci oldum eşimden ve ailesinde kızıma bakmadıkları için.

 • EFE KAAN said:

  SLM 20 GÜN ÖNCE KOLUM KİMYASALDAN YANDI ÇOK ETKİLİ BİR KİMYASAL DÖKÜLDÜĞÜ GİBİ KOLUMU ÇOK KÖTÜ YANDI DERİNİN ALTINA İŞLEDİ BU İZİ NASIL CIKARA BİLİRİM DERİNİN ÜSTÜ DOKULAR ÖLDÜ HİSSETMİYORUM NASIL BİR KREM KULLAN MALIYIM BU İZ CIKARMI NOLUR YARDIMCI OLUN PİSİKOLEJİM BOZULDU YARDIM EDİN KENDİMİ BU LEKEYLE RAHAT İSETMİYORUM YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER??

 • belturk said:

  merhaba dostlar gecenlerde bi deney yapayim dedim sarimsak ve zeytin yagi ile saclarima surdum alnim sabah kalktigimda kizarmis ve yanmisti merhemle gecti sukur ancak leke kaldi leke kalmazdi ben yarayi soydum leke o sekil kaldi bi oneriniz varmi?

 • bushra said:

  kızımın sol gozunun altında su damlacıgı duyuklugunde bır yank lekesı oldu yaklask 10 gun once deıde bır kızarıklık mevcut su anda tekrar eskı ten rengıne donmesı ıcın ne yapmamız lazım yardımcı olurmusunuz

 • özlem said:

  ben 1 yasındayken vucuduma kaynar su dokulms kucuk oldgm ıcın butun vucudum bundan etkılenmıs o zamnlar tedavı uyglanmıs ancak 18 yasına geldım ve hala sag kolumda gous kısmında kulagmın arkasnda ve yuzumde yanık ızlrerı var. amelıyatla ya da baska bı tedavı seklıyle gıderılebılır mı bu konuda bana bılgı verırsenz cok sevnırım. bu durum cok zor durumda bırakıyo benı kısa kollu dahı gıtemıyorum. yardımcı olabılrsenz cok sevnırım.. smdıden teskkurler..

 • zeynep said:

  meraba bnm elim sac duzlestrcdn yandi elim arasina grdi damla sklinde bi iz var buyuk sekilde derim soyuldu cok ktu yaniyo o soyulan yerler sarariyor bi doktora gitmlimiyim eczaneden silverdin ve anestol pomad adinda 2 krem verdi iz kalirmi

 • gökhan said:

  mrb ben 4 ay önce benzinle yaznmıstım ve boynumda çok fazla yanık izi var ve ensemde saçlarımın yarısı yok 3 derecede yandım sizce saçım çıkar mı? yardımcı olursanız çok sewinirim?

 • ferhat said:

  arkadaşlar ismim ferhat kantaran yagı deneyin %100kesin çözüm hem yanıkta hemde bıçak izinde eski yaralara birşey diyemem ama yeni oluşan yaralara vaktinde müdahale kesin çözüm allah razı olsun diyeceksiniz

 • sırma said:

  ben kolumu saç maşasıyla yaktım sonra üstüne su döküp buz tuttum ve ıslak peçeete ile sardım.ne yapmalıyım şimdi yanık hemen hemen 1 saat önce oldu teşekkürler

 • hülya bilsin said:

  ben 19 gün önce asitten yandım ve benle hiç alakası yokken ben 3.katta oturuyorum 2.kattakinin kerizi tıkanmış onun için almış kapının önüne koymuş delinmiş ve akmış bende inerken ayagım kaydı ve çok kötü düştüm hemde ikikez eşim olmasa ölebilirdim eşimde yandı ama çok az bana deydigi için onda birsey kalmadı ben çok kötüyüm sol tarafım oldugu gibi yandı yüzümde sıçrama var sagda kalçamda ve sırtımda var kolum boynum ve kalçam çok kötü ve iz kalşmasını istemiyorum ama kimsede birsey yapmıyor doktorlar bile asit yanıgı oldugu için ve herkezde iz kalasın diye erken baslamalısın diyor kafayı yemek üzüreyim kızım bana öcü diyor böyle kalmak istemiyorum lütfen yardımcı olun yardımlarınızı bekliyorum en kısa zamanda lütfen

 • Rustem said:

  Selam benim de boynum kucukken yandi ve simdi de beyaz lekeler var bu lekeler nasil kecer cevap bekliyirum simdiden cok tesekkurler

 • Rabia said:

  Vücudüm Deniz’de güneşten yandı ve soyulmaya başladı soymadan duramıyorum çünkü aşırı kaşınıyor acaba soysam izi kalır mı? Ve soyulmaması için ne kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 • mühibe said:

  yüzüme ütü değdi iz kalmaması için yapılabilecek bir öneri varmı?

 • Furkan said:

  Ben 13 yaşında bir erkek çocuğum. 8 aylıkken yanmışın sırtım yanık , iki kolum yanın,sağ yüzüm yanık, iki ayağım yanık ve bu yanıklarım küçük değiller çok büyükler hastaneye gitmiş annem ve babam ben 8 aylıkken o zaman bayram arifesi olduğu için tabi kimse ilgilenmemiş. 1 2 kere yanlış ameliyat yapmışlar bana.18 yaşından büyüğünce ameliyat olsun demiş doktor bey ama artık kendimi çok kötü hissediyorum 18 kadar dayanırmıyım bilmiyorum. Sağ yüzümdeki yanık sağ tarafa çekiyor sola dönmekte zorlanıyorum sanki sağ taraftan birisi kafamı çekiyor gin. Ne olur hemen yarım edinn(sesimi duyan yokmu):(

 • ahmet said:

  merhabalar ben 23 yaşındayım vucudumun büyük bir bölümünde yanık ızleri var bu olay ben 3 yasındayken oldu bu yanık izini tedavi edecek bir yöntem yokmu bu konuda çok ciddi bilgilere ihtiyacım var ameliyat ile iyilesebilecek bir durum varmı teşekkür ediyorum.

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>