Çalışan kadının mutfağı | kadınları ilgilendiren herşey!
facebook'da payla
Sponsorlu Bağlantılar

Çalışan kadının mutfağı

Siz de sabahın 7’sinde işe gitmek üzere yollara düşüp akşam, büyük şehirde yaşamanın armağanı (!) olan trafiğin de etkisiyle belki de eşinizden sonra evinize dönüyorsunuz. Sonra, daha dinlenmeye bile vakit bulamadan bir telaş başlıyor değil mi? Biz kadınlar da artık erkekler kadar aktif hale geldik iş hayatında. Belki biraz da ağırlaşan yaşam koşulları zorladı kadını çalışmaya ama sebep ne olursa olsun iş hayatında bizler de erkekler kadar üretken ve başarılı olabileceğimizi kanıtladık artık.
Kadın evden yavaş yavaş çıkmaya başlayınca, tüm gün dışarıda olduğundan, eve eskisi kadar zaman ayıramamaya başladı, işte bu noktada devreye erkekler yani eşler ya da yardımcı kadınlar girmeye başladı. Ev işleri yalnızca kadın işi olarak görülmüyor artık. Özellikle genç çiftler arasında görevler paylaşılmaya başlandı. Yüzyılların getirdiği alışkanlık ve tembellikten ötürü erkekler ev işlerinde ve yemek yapmakta kadın kadar aktif ve cesur olamasalar da işin ucundan köşesinden tutmaya başladılar.
Akşam yemeklerinin anlamı büyük
Evet, pek çok genç erkeğin, eşi eve gelmeden önce sofrayı kurduğunu, salatayı hazır ettiğini çevremizdeki örneklerden görüyorum ama yemek yapmak genel olarak kadın işi olarak görülüyor. Tabii eğer her akşam dışarıda yeriniyorsanız.
“Biz kadınların besleyici, lezzetli ama bir o kadar da pratik tariflere ihtiyacımız var. Ben de kendi mutfağımdan bu üç kritere uygun olan tarifler getirdim bu ay size…”
Eve akşam saatlerinde gelen kadın, hele bir de evde düzenli ve iyi beslenmesi gereken bir çocuk varsa, hem pratik, hem besleyici, hem de lezzetli yemekler yapıp ailesini sofra başında toplamak ve bütün gün ayrı geçirilen zamanı hiç olmazsa akşam yemeklerinde telafi etmek istiyor. Bir başka deyişle, akşam yemekleri bir taraftan karın doyurma amacına hizmet ederken, bir taraftan da aile bağlarını kuvvetlendirme görevini üstleniyor, işte bu yüzden, biz kadınların, akşam yorgun argın eve gelsek de mutlaka akşam yemeği hazırlamamız gerekiyor. Bütün bu yukarıda yazdığımız nedenlerden ötürü biz kadınların besleyici, lezzetli ama bir o kadar da pratik tariflere ihtiyacımız var. Ben de kendi mutfağımdan bu üç kritere uygun olan tarifler getirdim bu ay size… Lezzetten ve sağlıklı beslenme ilkesinden ödün vermeyen kadınların bu tarifleri severek yapacağına inanıyorum.

http://www.evdose.com/tur/dekorasyon/resim/dek0332.jpg

Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Geri izleme ve Yorumlar RSS

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>